10 przepysznych artykułów spożywczych Hyderabadi, bez których nie możesz żyć!

Hyderabad to miejsce, w którym ludzie są rozpieszczani wyborem. Inne niż wspaniałe strony turystyczne, czekają na Ciebie smaczne przepisy. Potrawy są nasycone sezonowymi składnikami, z bogatym wybuchem smaku, odżywiania i wyjątkowego smaku. Zauważyliśmy najlepsze w mieście kawiarnie i restauracje na następną PSV Eindhoven Koszulka kasę do Hyderabad. Pomyśl o tym jako o darze dla siebie, aby oddawać się bogatemu i grzesznemu jedzeniem!
Oto 10 przepysznych artykułów spożywczych Hyderabadi, bez których nie możesz żyć:

1. Osmania ciastka i Irani Chai
Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, musisz wypróbować Irani Chai w Hyderabad. To herbata, która jest warzona kilkoma przyprawami, aby nadać bogaty smak. Mówi się, że przepis został przyniesiony przez osadników. Ta herbata jest powszechnie podawana z ciastkami z Osmanii. Ta przekąska Hyderabadi ma swój wyjątkowy smak i czyni ją optymalną popołudniową przekąską. Ciastka smakują idealnie po zanurzeniu się w Irani Chai. Te ciastka można znaleźć w Bahar Café, Sarvi Café, Blue Sea, Alpha Hotel w Secunderabad i innych lokalnych stawach herbacianych. Bahar Café jest jednym z popularnych miejsc służących najlepszym Irani Chai w mieście. Są one wykonane z kilku przypraw, aby poprawić smak.
Źródło: Foodmonster.online2. Kachhi gosht ki biryani
Kachhi gosht ki biryani to nic innego jak czerwone mięso (baranina) marynowane w tradycyjnych indyjskich przyprawach i gotowane z ryżem basmati. Następnie jest gotowany na parze nad uszczelnionym ciastem Handi nad węglem. Jeśli jesteś w Hyderabad, nie powinieneś przegapić tego konieczności.
Źródło: Craftlog.com3. Patthar Ka Reprezentacja Urugwaju w piłce nożnej mężczyzn Koszulka Gosht
Patthar Ka Gosht jest jednym z najczęściej powszechnych przysmaków Hyderabadi. To danie jest marynowane przez noc, a baranina jest gotowana na gorącym kamieniu. Pathar oznacza kamień i gosht oznaczają mięso. To najlepiej smakuje, gdy podawano z parathas lub kulchas. Najlepszymi miejscami do wypróbowania tego dania są hotel Golkonda w Masab Tank oraz Sarvi Bakers i restauracja w Mehdipatnam.

Źródło: indiatvnews.com4. Qubani (lub khubani) ka meetha
Khubani Ka Meetha lub Qubani Ka Meetha to tradycyjny deser Hyderabadi skonstruowany z suszonych moreli. Jest to prosty przepis, który pozwala zakończyć posiłek słodką nutą. Khubani (morele) stosowane w przepisie są nasiączone przez noc w wodzie. Tradycyjnie Khubani Ka Meetha podaje się za pomocą słodkiego kremu lub grubego kremu. Możesz mieć to słodkie danie zwyczajne lub zwieńczone chrupiącymi migdałami. Nie masz nic przeciwko kopaniu na drugą pomoc! Przepis jest dość zdrowy, z nieco użyciem cukru i bez ghee. To równoważy naturalną słodycz moreli.
Źródło: Vegrecipesofindia.com5. Haleem
Haleem jest jednym ze słynnych potraw Hyderabad, szczególnie w miesiącu Ramadan. To pożywne danie składa się z Reprezentacja Meksyku w piłce nożnej mężczyzn Koszulka mięsa, pszenicy, soczewicy i jest gotowane z przyprawami przez prawie kilka godzin. Następnie danie jest obarte liśćmi kolendry, liściami miętowymi, smażoną cebulą i sokiem z cytryny. Podczas tego festiwalu ustawiono wiele straganów z jedzeniem ulicznym do sprzedaży Haleem. To danie nie jest przeznaczone dla żadnej konkretnej religii. W rzeczywistości wszyscy lubią przeglądać Haleem w Hyderabad, niezależnie od ich religii. Popularnym miejscem Haleem dla Hyderabad jest Pista House.

Źródło: Yummyindiankitchen.com6. Mirchi Ka Salan
Mirchi Ka Salan to curry podawane z roti lub ryżem. To danie Hyderabadi jest powszechnie używane podczas wesel i innych wielkich okazji. Jest wykonany z nadziewanych długich zielonych chilli, mieszanych z twarogiem, sokiem tamaryndowcem, kokosem i asortymentem przypraw. Po przygotowaniu orzeszki ziemne i nerkowca są wykorzystywane jako dodatki. Rezultatem jest smaczny sos z bogactwem tamaryndowca i chili.
Źródło: Yummyindiankitchen.com [SC: MediaD]

7. Baghare Baingan
Jedną z najlepszych rzeczy do jedzenia w Hyderabad jest Baghare Baingan. Jest to specjalizacja kuchni Hyderabadi. Baghare oznacza Tadkę lub temperowanie, a Baigan jest skierowany do bakłażana. Bakłażan są gotowane w nerkowcu, sosie kokosowym i pikantnych przyprawach. Inne elementy stosowane w tym naczyniu to orzeszki ziemne, makowe nasiona i Kalonji, tworząc grubą sos. Wszystkie ciepłe smaki przypraw naprawdę dobrze uzupełniają naczynie. Korzystanie z kokosa dotyczy bogatej i kremowej konsystencji. Został pierwotnie wprowadzony przez Mogołów, a później przyjęty przez Nawabs z Hyderabad. To danie jest teraz wspólnym niezbędnym na każdym spotkaniu Hyderabad. Podaje się głównie z rotis i Dal Tadka.
Źródło: Timesofindia.com8. Falooda
Falooda jest popularnym indyjskim deserem, składającym się z wermicelli w syropie róży i mleku. Jest zwieńczony kawałkami żelatynowej, psyllium, perłami tapioka i słodkimi nasionami bazylii. Każda gałka tego bogatego deseru stanowi pyszną ucztę. Jest dostępny na różnych straganach na kilku rynkach Hyderabad. Faloodas najlepiej zachwycają się Bilal Ice Cream Parlor lub Paradise Bakery. Nigdy nie będziesz rozczarowany Faloodą. Ten popularny deser jest spożywany w kilku gospodarstwach domowych latem w Hyderabad.

Leave a Reply

Your email address will not be published.